SMAJ51CA-TP
Mfr.Part #
SMAJ51CA-TP
Datasheet
SMAJ51CA-TP
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Stock
36955
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V